30
افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای سنتی
فوریه 9, 2020
روستای کرسگان
فوریه 26, 2020

روستای الکترونیکی کرسگان

روستای کرسگان با همت و دهیار محترم روستای کرسگان و با همکاری شرکت محترم پویا وب سپاهان مجهز به سیستم الکترونیککی اطلاع رسانی به مردم گردید. 

هدف از ایجاد روستای الکترونیکی تنها دسترسی مردم به شبکه سراسری اینترنت و یا راه اندازی مراکز ICT نیست بلکه روستاییان به عنوان تولیدکنندگان اولیه و اصلی مایحتاج بشری نیازمند بهره مندی از امکانات و خدمات سریع و به روز می باشند. در واقع توسعه بسیاری از زمینه های کشاورزی در سطح شهری و ملی نیز نیازمند توسعه و ارتقا دانش و تکنولوژی در روستاها می باشد. روستای الکترونیک در واقع زمینه های رشد، توسعه خدمات، امکانات زندگی روزمزه روستاییان را فراهم می سازد که تاثیر مستقیم بر زندگی آنان دارد. بنابراین اهداف روستای الکترونیک تلاش برای ارتقا سطح کیفی و کمی زندگی روستایی، کسب و کار و اقتصاد، دانش، خدمات و امکانات می باشد. روستاییان از طریق روستای الکترونیک توانایی فراهم ساختن نیازهای روزانه خود در زمینه های کشاورزی، دامداری، اقتصاد، تولیدات محلی و … را برآورده می سازند. علاوه بر ان روستای الکترونیک توانایی اتصال روستاها به جامعه جهانی را فراهم می اورد و با شناساندن روستاها و توانمندی های هر روستا، محصولات و تولیدات آن سبب رشد و رونق روزافزون ان می گردد. علاوه بر آن از مهاجرت روستاه به کلان شهرها جلوگیری می کنند. اهداف کلی ایجاد روستای الکترونیک که از جمله اقدامات شرکت پویا وب سپاهان از طریق ایجاد و راه اندازی وب سایت جامع روستای الکترونیک در سطح روستا بوده و می باشد؛ ایجاد زمینه های توسعه و مدیریت یکپارچه، تحول در شیوه خدمت رسانی به روستاییان، ارائه زیرساخت های اینترنتی در جهت توسعه روستاها، بروز رسانی و ارتقا دانش مردمی در روستاها، ایجاد زمینه های ارائه خدمات دولتی و دستگاههای اجرایی از طریق فناوری اطلاعات و …. بوده است. در حال حاضر نیز شرکت پویا وب سپاهان توانسته است در بسیاری از  روستاهای استان طرح جامع خود را به اجرا درآورد و امید است تا با همکاری دهیاران محترم که نماینده دولت در روستاها در خدمت رسانی دولت به روستاییان می باشد گام های آتی را محکم تر برداشته و تا الکترونیک نمودن جامع ملی راه را ادامه دهد.

این مهم نیز تحقق پذیر خواهد بود زمانی که  ابتدا بسترها و زیرساخت های توسعه و ارتقا دسترسی آسان روستا به شبکه های اینترنت توسط برنامه های دولتی فراهم گردد که خوشبختانه تا حد زیادی تحقق یافته است. در ادامه نیازمند همکاری نمایندگان خدمت رسانی دولت در روستا که همان دهیاران محترم و شوراهای اسلامی می باشد که خوشبختانه در سال های اخیر این عزیزان با تلاش مستمر و بی وقفه در جهت توسعه روستا همکاری نموده و بسیاری از روستاهای سطح کشور به روستاهای الکترونیکی بپوسته اند.

برای اطلاع از طرح روستای الکترونیک شرکت پویا وب سپاهان کلیک کنید.

دهیاران محترم در صورت تمایل می توانند از طریق لینک های زیر درخواست خود را ثبت نمایند:

 

درخواست مشاوره                درخواست کاتالوگ              درخواست پیش فاکتور                   سوالات متداول                   مشخصات پکیچ ها

 

خدمات پویا وب به :

مردم                   دهیاری                 شورای اسلامی

 

جهت کسب اطلاع از طرح های شهرداری الکترونیک کلیک نمایید.